31 stycznia 2010

i w róż się obrócić...

Róż (zbyt) często bywa kojarzony z infantylnością kokardek pięciolatki, landrynkową głupotą, czy brakiem zgody na godne starzenie się (moja teoria poparta zjawiskiem zaobserwowanym na żywo w piątek).
A róże są przecież również: buduarowo klimatyczne, leniwie przypudrowane,
romantycznie ubrudzone, uwodzicielsko nagie. W mojej szafie róż nie króluje, ale zajmuje należyte mu, szacowne miejsce głównie wśród dodatków, które w zależności od potrzeby mają obok funkcji ozdobnych również terapeutyczne. I tak:
* różowe skarpetki są od poprawienia nastroju,
* różowy szal od dodania twarzy blasku i radości,
* różowy krawat od chęci posiadania "pazura kontrolowanego".

Ostatnio doszły dwa kolejne różowe elementy - kwiat (do zastosowania jako broszka lub ozdoba do włosów) i wełniana czapka.
Kwiat jest symbolem tęsknoty za wiosną i równocześnie manifestem jej przywoływania,
a czapka nieodpartą chęcią żeby samemu zobaczyć tę romantyczną część siebie.

Róż jest szlachetny, róż jest wykwintny. Trzeba go tylko dawkować jak syrop na kaszel - odpowiednią ilość do wieku. Tutaj na róż zaświeciło słońce i znów zmieniło jego oblicze...

W róż obrócisz się w H&M - czapka 25zł, kwiat 19zł.

7 komentarzy:

 1. lubię róż, ale przyznaję się bez bicia, że nic nie mam różowe! czas na zakupy?

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię róż,ale tak,jak mówisz,w rozsądnych ilościach i najchętniej taki pudrowy,transparentny.Buduje nastrój,taki właśnie buduarowy...;) Poza tym jest taki ciepły i kojarzy mi się z czułością.
  Lubię go z czekoladowym i z szarym,a w ogóle to szary jest piękny!

  OdpowiedzUsuń
 3. każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że w dobrej "oprawie" i dobrze zastosowany :) a ten odcień różu, jaki pokazałaś na zdjęciach, to jeden z piękniejszych :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ojjj juz uwielbiam Twojego nowego bloga!!! :))ja mam rozowa walizke! pozornie niepraktyczna, ale pierwsza rzuca sie w oczy na tasmie lotniskowej wiec nie musze sie zastanwiac godzinami 'moja... niemoja...?' ;))

  OdpowiedzUsuń